top of page

Ableton Sertifikalı Eğitmen, DJ, Müzik Prodüktörü, Plak Şirketi Patronu

Netherlands, Amsterdam 
Türkiye, Istanbul

 

 

CENK ÜNİŞ

Müzik merakı doğuşundan gelen içsel olarak keşfettiği bir yönelim. 

Nasıl mı başladı derseniz? Evet, hepimizin çocukluğundaki o saf keşifçi nesnelerle; babasının makara bantları, makas, seloteyplerle çok ufak yaşlarda. Yaşam okulunun sınıflarındaki yüksek ilgisi ve katılımı, aldığı kaliteli sonuçlar, onun karşısına yaratıcı kimliğini besleyecek fırsatlar çıkardı.

Turizm ve eğlence sektörünün zengin karmasında; en sade iş tanımlarından yüksek karmaşıklık içeren iş çözümleri hikayelerini de lütfen onunla tanıştığınızda dinleyin… 

1991 yılında “Resident DJ” olarak başladığı yolculukta …

“DJ”, “Prodüktör”, “ShiTV görsel sanatlar kolektifinin “kurucu üyesi ve her an kendini tazeleme dürtüsü ile yaşayan bir “Abelton Eğitimcisi” olma yolunda onu ilerletti.

Televizyon reklamları, müzikler, ses tasarımları konusundan çalışmalarıyla yetkinliklerine anlam katarken; Fifa, Pro Rail ve Philips gibi markalar için sahne şovları tasarladı. 2004’te doruklara ulaşan müzik tutkusu onu; 2008’de Unis Academy’i kurduğu “Amsterdam’a” götürdü.

Burada çok kültürlü yaşamın faydalarından beslenerek kendi köklerine inme kararını verdi. Yaşamın zengin ve renkli dokusunu bir müzikal tuval olarak imgeleyerek ahenkli bir sentez üretti. Birçok farklı milletten öğrenicileri ile etkileşimlerinde, 5 sene sonunda ortaya çıkan, Türk underground sektörünü hedef alarak geliştirdiği, evirilen bir sistem doğmuş oldu.

Mutlu bir anı olarak hatırladığı 2013 yılında Unis Academy’nin ilk şubesini, eğlence sektörünün kalp atışlarını yaşadığı Taksimde açması, bilmek ve öğretmenin farklılıklarını özümseyen bir öğrenici eğitmen olma yolculuğunda İstanbul serüvenini başlattı.

Kültürel farklılıklara algıları açık ve kavraması her geçen gücün yükselen bir çaba ile; İstanbul, Türkiye’nin sanat kentlerinde ve Hollanda’da farklı “müfredatlar” uygulaması zenginlik kaynakları sunmaktadır.

20 saatlik programlarla sadece 6 kişiye özel geliştirildiği bir çalışma ortamı ve özel sınıf teknikleri ile buluşçu bir tavır almıştır.

Ritim duygusu olan herkesin müzik üretebileceği fikri ile bu yolculuğa başladığını hatırlayan ve hatırlatan Cenk Uniş; Abelton mühendisliğinin seçkin programlaması ve içeriği ile size hayatınızda yepyeni bir pencere açma hayaline davet etme hareketini başlattı.

Somut olarak; eğitim sonunda “Unis Academy Sound Cloud” sayfasında yayınlayacağınız bir üretiminiz olması, bire bir ders alma şansınız ve her şey den öte yaşamınıza yeni bir keyif katmanızı sağlayacak, Dünya’da teknoloji ile neler yapılıyor sorusuna cevaplar bulmanızı sağlamak ; gelecek hayalini her geçen gün gerçekleştirdiğinin kanıtları.

Size istediğiniz yaratıcı performans sanatçısı olma fırsatını teklif ediyoruz.

 

Müzik yapımcısı
Görsel sanatçı
Ses tasarımcısı
Canlı Performans
DJ ve VJ

 

Egitmenlerimiz ihtiyaçlarınız için çesitli dersler hazırladı.
Daha fazla bilgi edinmek için lütfen tereddüt etmeyin. Bizimle iletisime geçebilirsiniz.

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube
  • Twitter
bottom of page