Ableton Sertifikalı Eğitmen, DJ, Müzik Prodüktörü, Plak Şirketi Patronu

Netherlands, Amsterdam 
Türkiye, Istanbul

 

 

Müzik serüveni babasinin makara bantlari, makas ve seloteyp ile çok küçük yaşta başlamış bir DJ, prodüktor, ShiTv görsel sanatlar kolektifinin kurucu üyesi ve deneyimli bir resmi Ableton Live eğitimcisi olan Cenk Üniş; 1991 yılında resident DJ olarak profesyonel müzik kariyerine başladı.

Daha sonra müzik ve eglence sektörünün farklı alanlarında da yer alarak televizyon reklamları için muzik yazmis, ses tasarimlari yapmış; Fifa, Pro Rail ve Philips gibi markalar için sahne şovları tasarlamıştır. 2004 senesinde müziğe olan tutkusu, onu 2008 yılında Unis Academy’i kurduğu Amsterdam’a götürmüştür. Cenk, çok kültürlü yaşamının avantajlarından yararlanmış, köklerine inerek bu yaşamı renkli ve zengin dokusuyla Türk müziğiyle harmanlamıştır. Amsterdamda Hollandali ve her milletten ogrencilerinin uzerinde 5 sene gelistirdigi mufredatini Türk underground müzik endüstrisini hedef alarak 2013’te actigi subesi Unis Academy İstanbul ile eğlence sektörünün kalbi olan Taksim’de hala faaliyet göstermektedir. Cenk’in öğretme yönelimi “bir şeyi bilmek ve öğretmek çok farklıdır” mottosuyla açıklanabilir. Bu motto, kültürel demografikleri de göz önünde bulundurarak Hollanda ve Turkiye sınıflarında neden iki farklı program izlediğini de açıklamaktadır. Cenk’in 20 saatlik programları 6 kişilik sınıflar için tasarlanmıştır.

Bu programın amacı her öğrencinin kurs sonunda Unis Academy Soundcloud sayfasında yayınlanmak üzere tamamlanmış bir parça üretmesidir. Bu sınıfların dışında teke tek eğitim de vermektedir. Cenk’e göre müzik daha güzel bir yaşam için en iyi yollardan biridir, ve ritim duygusu olan herkes teknolojininde yardimiyla müzik üretebilir. Yeni ve sürekli gelişen teknoloji, Ableton Live’ın

inanılmaz mühendisliği ve Push enstrümanı bunu mümkün kılmaktadır.

 

Size istediğiniz yaratıcı performans sanatçısı olma fırsatını teklif ediyoruz.

 

 

Müzik yapımcısı
Görsel sanatçı
Ses tasarımcısı
Canlı Performans
DJ ve VJ

 

 

Egitmenlerimiz ihtiyaçlarınız için çesitli dersler hazırladı.
Daha fazla bilgi edinmek için lütfen tereddüt etmeyin. Bizimle iletisime geçebilirsiniz.

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube
  • Twitter