top of page
UNIS BOOKINGS LOGO.png

CAMIEL DAAMEN

Camiel Daamen DJ set ve canlı performanslarıyla biliniyor. Performansları çok yönlü, yol boyunca çokça perküsif ve jazzy elementler içeriyor ve groove üzerine ağırlık veriyor.

Özgün sound'unu sınıflandırmak zor olsa da Camiel yarattığı house müziğinin groove'unu basitçe teknonun güçlü ve enerjik yapısıyla ve dub müziğin akustik mekansallığıyla birleştiriyor. Mutlu veya üzgün, dinamik veya rahatlatıcı; sound'una çeşitlilik kazandıran şey aynı şekilde olan kişiliğini yansıtıyor olması. Sahnede enerjik, duygusal ve her daim güleryüzlü.

Camiel şimdiye kadar Viva Music, Serkal Music, Inmotion, Act Natural, Arupa Music, Tzinah, Deep Tech, Cervidae Recordings, Soulman Music, Inhouse Records, Eklektisch, Morgen.AM, Natural Rhytm, Flash Recordings ve daha fazla plak şirketinden müziğini piyasaya sürdü. Studio 80, Paradigm, Air, Kater, Wilde Renate gibi kötü şöhretli klüplerde sahne aldı. Canlı performanslarını, Almanya'dan İngiltere, Polonya, Makedonya, Türkiye, Malta ve İbiza'ya kadar çeşitli Avrupa ülkelerinde sürdürmeye devam ediyor.

Kendisi, sanatçı uğraşının yanında Dancefair'in fikir babası ve kurucularından biridir. Hollanda'da yapılan, müzik yapımcısı ve DJ olmayı amaçlayanlar için düzenlenen etkinlikler serisine her sene 5000 kişi katılıyor. İlk yıl kurulmasına yardım ettiği etkinlikte her yıl "masterclass" dersleri veriyor.

Lessons In Live adlı bir müzik okulu işletiyor. Genellikle onu Hollanda'da ve yurtdışında müzik yapma konusundaki fikirlerini paylaşırken bulabilirsiniz. Dancefair, Amsterdam Dance Event, Sound Education ve SAE enstitüsü Amsterdam gibi etkinlik ve organizasyonlara rağbet gören bir konuşmacıdır. Konuşmacı olarak katıldığı organizasyonlarda 20 yıllık müzik yapımcılığı tecrübesi, canlı performansı ve geliştirdiği workflow'u hakkında konuşmalar yapıyor.

2019'da sound'unun çeşitliliğini ifade edecek daha fazla müziği piyasaya sürmeyi amaçlıyor; müziğin sanat ve sanatın özgürlük olduğu gibi. 

AGENT

Gökhan Balkan

gokhan@unisacademy.com

+90 539 642 24 97

  • Instagram
  • Facebook
bottom of page