top of page
UNIS BOOKINGS LOGO.png

CENK UNİS

   Cenk Unis; müzik yapımcısı, DJ, ShiTv görsel eğlence topluluğu üyesi ve deneyimli bir Ableton Live eğitmenidir. Müzikal yolculuğu çok genç yaşta başladı. 1991 yılında DJ olarak sahne almaya başladı ve profesyonel kariyeri başladı.

   Yola devam ederek, TV reklamları için ses tasarımı ve Fifa, Pro Rail, Philips gibi bilinen markalar için açılış şovları gibi endüstrinin farklı dallarında yer aldı. Cenk'in müzik tutkusu onu 2008'de Unis Academy Amsterdam'ı kurduğu Hollanda'ya götürdü.

   Köklerinin derinine inen Cenk, Türk müziğinin renkli ve zengin dokusunu kullanarak çok kültürlü yaşamından yararlanmaya karar verdi. Türk yeraltı müzik endüstrisini hedef alan ve Ağustos 2013'ten bu yana aktif olan Unis Academy İstanbul'u şehrin eğlence sektörünün merkezi olan Taksim'de kurdu.

   Cenk'e göre, müzik daha iyi bir yaşam tarzına giden bir yoldur ve ritim algısı olan herkes müzik üretebilir. Yeni ve sürekli gelişen teknolojiler, Ableton Live'ın şaşırtıcı mühendisliği ve Push enstrümanı bunu oldukça mümkün kılıyor.

AGENT

Gökhan Balkan

gokhan@unisacademy.com

+90 539 642 24 97

  • Instagram
  • Facebook
bottom of page