top of page
UNIS BOOKINGS LOGO.png

KARAKTER

Aslen İstanbullu 22 yaşında bir müzisyen olan Kerem, sanatçı, söz yazarı ve müzik yapımcısıdır. Halen İngiltere'de bir işletme öğrencisidir.

Biz kendi karakterlerimizi yaratırız. Her insanı bir sanatçı yapan şey budur; benliğin yeniden hayal edilmesi yoluyla sürekli gelişmek.

Doğu hikaye anlatımı ile batı üretim tarzlarını harmanlayan Karakter, MPC sampling tekniklerinden yararlanıp lezzetli ortam seslerine karıştırarak Photay, Flying Lotus and Foodman benzeri "future cinematic", "experimental" ve "old school" sound'unu yaratıyor.

22 yaşındaki sanatçı / yapımcı, yeni nesil yaratıcıları etkileyen ve gelecek vaat eden Sony Music Epic Istanbul’un en genç üyesi. İngiltere'de pazarlama eğitimi alırken, önceden yatak odasında yapmış olduğu demolar "BBC Introducing" tarafından keşfedildi ve desteklendi. Daha sonra Music Prodüksiyonu ve Teknolojileri bölümü için Berklee College of Music'e gitmesine vesile olacak Unis Academy Istanbul'da eğitim gördü. Karakter, görsel/işitsel canlı performansını yakın geçmişte "AV Node Rome", "Zorlu PSM Digilogue" ve Valencia'nın ünlü festivali "Festival Les Arts" 'da sergiledi.

Karakter ilk teklilerinde çeşitli stillere sahip vokaller ile birlikte çalışarak kendi hayal dünyasından yansıyan üç farklı yaratığın sonik hikayelerini anlatıyor. Hepsinin özü, farklı ve bağımsız türlerin doğasını yansıtmaktır.

 

Saykodelik elektronika tarzında olan ilk parçası "Grass" ilhamını doğal yaşam ve manzaralarından alıyor, kendisine vokal performansıyla Londra'da bulunan bir başka Epic Records sanatçısı olan Glasxs eşlik ediyor.

Gerçek İsim : Kerem Demirayak

Lokasyon : Istanbul/Valencia/London

Kategori : Live Performance, DJ

Uygunluk : Club, Festival, Open Air, Concert Hall

Set : 1-3 Hours

Tarz: Indie, Electronica, Hip-Hop

AGENT

Gökhan Balkan

gokhan@unisacademy.com

+90 539 642 24 97

  • Instagram
  • Facebook
bottom of page